ART / Etchings etc / Kassett m bilder 5442162
*
nr 544 2162
Kassett m bilder
Lenght: ()
Signerade Mary Eales, ca 50 blad, sekelskifte 1900, tecknade mönster och illustrationer
Estimate:
1500
Sold:
SEK 1000
Auction date:
Monday September 29 2008
at 16:00:00
- Bid history
Time
Bidder
Bid
29/9 15:30:48
1
Vinnande bud
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kassett m bilder
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14
-
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22
-
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56
*
Kassett m bilder
nr 544 2162
Kassett m bilder
Lenght: ()
Signerade Mary Eales, ca 50 blad, sekelskifte 1900, tecknade mönster och illustrationer
Estimate: | 1500 |
---|---|
Sold: | SEK 1000 |
Auction date: |
Monday September 29 2008 |
- Bid history
Time | Bidder | Bid |
---|---|---|
29/9 15:30:48 | 1 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: etsningar grafik kassett m bilder
-
1014 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. 1897. Signerad me..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:14 -
1011 ETCHING
Anders Zorn (1860-1920), Sweden. Signed, "Lavards ..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 19:22 -
9032 DRY POINT
Gunnar Norrman (b. 1912), Sweden. Signed, dated -1..//
Auction ends
this Monday
27 maj at 18:56